AcasaAcasa  GamesblogGamesblog  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

solicitare informatii / Help!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
gabidalea

MesajSubiect: solicitare informatii / Help!   Vin Iun 19, 2009 1:19 pm

Buna,
Sunt pe cale sa demarez un magazin online si as vrea sa ofer spre vanzare si jocuri si console, inclusiv downloadabile.
Ma poate ajuta cineva cu niste producatori / distribuitori de asa ceva? Eventual, pers de contact?
Dau o bere Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Inbred Mountain

MesajSubiect: Re: solicitare informatii / Help!   Vin Iun 19, 2009 3:53 pm

Din cate stiu eu cel mai important distribuitor din Romania este Best Distribution.
Sus In jos
grozeah

MesajSubiect: Re: solicitare informatii / Help!   Sam Iun 20, 2009 2:00 am

In primul rand pregateste-te pentru iad! Smile
Daca vrei doar magazin online e ok pentru ca poti sa faci un magazin "intermediar" pentru inceput pana il cresti si iti creezi un brand. Cat pentru jocurile downloadabile acolo o sa ai probleme mari. Inca nici la ei STEAM-ul nu e pus bine la punct si iti trebuie o gramada de liciente pentru jocurile alea.
Un site de download de jocuri legal este mygod.rohttp://www.mygod.ro. Inca nu are nici un fel de succes si este un proiect facut de unul dintre cei mai grei oameni din industria online din Romania: Antonio Eram. Si nici macar el cu putere financiara si relatiile care le are nu a reusit intr-un an macar sa faca site-ul cat de cat cunoscut si profitabil.

Este un vis ce vrei tu sa faci, iti trebuie o gramada de bani pentru inceput si trebuie sa fi un antreprenor veritabil.
Sus In jos
anonim23

MesajSubiect: Re: solicitare informatii / Help!   Sam Iun 20, 2009 2:32 am

numai punem faotul la cati bani ar trebui sa bage in promovarea siteului si nici asa nu stiu cati sunt dispusi sa cumpere un joc in romania
Sus In jos
grozeah

MesajSubiect: Re: solicitare informatii / Help!   Sam Iun 20, 2009 2:38 am

@Anonim23 se cumpara jocuri in Romania numai ca prea putine pentru a mai fi loc pe piata de inca un magazin online de jocuri. Si asa mi se par prea multe si sunt sigur ca o sa dispara marea majoritate dintre ele.
Trebuie sa faci o campanie de publicitate foarte agresiva si costisitoare ca sa poti sa te bati deja cu cei mari si nu se stie daca merita avand in vedere vanzarile care exista.
Sus In jos
anonim23

MesajSubiect: Re: solicitare informatii / Help!   Sam Iun 20, 2009 2:49 am

mai bine ar incerca cu un magazin de componente , ar putea sa reuseasca daca ar veni cu preturi si oferte bune
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: solicitare informatii / Help!   Astazi la 5:33 pm

Sus In jos

solicitare informatii / Help!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» News Reporter - Informatii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum